מיקום המלון

מה בסביבה?
הבית הספרדי ממוקם בלב ליבו של הרובע היהודי, לצד אתרים היסטוריים ואתרים קדושים רבים.
מרחק הליכה מסמטאותיה שוקקי החיים של העיר העתיקה, בית הכנסת העתיק ה"חורבה", הכותל המערבי, הר ציון, מנהרות הכותל, הרובע הארמני, כנסיית הקבר,הקארדו ועוד אתרים רבים אחרים.
מיקום הבית ספרדי משמש נקודת מוצא לטיולים בכל רחבי ירושלים וסביבתה וקרבתו לכותל המערבי אטרקטיבית לאלו שמעוניינים לחגוג אירועי בר מצווה ואירועים מיוחדים אחרים
מיקום המלון

הכותל המערבי

הכותל המערבי נחשב לאתר הקדוש ביותר לעם היהודי. הכותל הוא אחד השרידים "השלמים" ששרדו את חורבן הר הבית ולפיכך הפך הכותל המערבי להיות מוקד מרכזי לעליה לרגל הן לאנשי אמונה הבאים להתפלל בכותל המערבי והן לתיירים מכל הדתות ומכל העולם המגיעים לירושלים ומבקרים בכותל המערבי.
*תמונה מויקיפדיה
מיקום המלון

החורבה

בתחילת המאה ה-18 רבי יהודה חסיד ביחד עם קבוצת עולים, בנה את בית הכנסת החורבה, ולאחר שנחרב במאה ה-18 נבנה בית כנסת החורבה מחדש ע"י חלק מתלמידי הגר"א במאה ה-19. בשנת 1948 הלגיון הערבי כבש את העיר העתיקה והחריב את בית כנסת החורבה. בית הכנסת החורבה נבנה ושופץ מחדש ובחודש מרץ 2010 נחנך ונפתח למבקרים.
*תמונה מויקיפדיה
מיקום המלון

כנסיית הקבר

לפי רוב המסורות הנוצריות כנסיית הקבר היא מקום הצליבה של ישו, מקום קבורתו ומקום קימתו לתחייה. כנסיית הקבר היא המקום הקדוש ביותר לנצרות. אל כנסיית הקבר עולים לרגל צליינים מכל רחבי העולם. בכנסיית הקבר נערכות מיסות ותפילות לכל פלגי הנצרות.
*תמונה מויקיפדיה
מיקום המלון

הקארדו והבית השרוף

הרחוב הראשי שחצה את ירושלים הרומית והביזנטית נקרא קארדו. כיום הקארדו חודש באותנטיות מרהיבה ומשמש יעד למבקרים. באתר הקארדו מוצגיםתערוכות של תמונות, חנויות יודאיקה, עמודי שיש עתיקים ומפת מידבא שלפיה חפרו ומצאו את הקארדו.
בשנת 1969 נתגלה הבית השרוף שנקרא בית קתרוס על שם משפחת הכהנים שהתגוררה בו בתקופת בית שני. הבית השרוף נחרב בתקופת המרד הגדול עקב שריפה גדולה. בבית השרוף נמצאו מטבעות, כלי אבן רבים, כלי זכוכית ועוד. במוזיאון הבית השרוף ניתן לצפות בסרט המתאר את חיי משפחת הכהנים ואת מאורעות השריפה.
*תמונה מויקיפדיה
מיקום המלון

עיר דוד

ירושלים הקדומה או עיר דוד היא אתר ארכיאולוגי וממוקמת על גבעת העופל אשר מדרום לחומות העיר העתיקה ירושלים. בגבעה זו שבה נמצאת עיר דוד נמצאים מירב הממצאים מתקופת הבית הראשון. באתר עיר דוד סיורים למבקרים המתארים את החיים בעיר דוד ואת ההיסטוריה של עיר דוד.
*תמונה מויקיפדיה
מיקום המלון

מוזיאון חצר היישוב הישן

במוזיאון חצר היישוב הישן הנכם מוזמנים לחוות ולהכיר את חיי המשפחה היהודית עד להחרבת הרובע במלחמת העצמאות. במוזיאון חצר היישוב הישן ברובע היהודי מוצגים חפצים ופריטים המתארים וממחישים את חיי המשפחה היהודית בעיר העתיקה. במוזיאון חצר היישוב הישן תערוכות, ימי עיון, סדנאות ועוד.
*תמונה מויקיפדיה